חוקר פרטי – קווים לדמותו

חוקר פרטי

בישראל קיימים משרדים של חוקרים פרטיים, יש לוודא, כי החוקר הפרטי שבחרתם, הינו בעל רישיון חוקי לעסוק בחקירות פרטיות ואם ישנן אפשרויות שונות לחקירה ומה טווח המחירים. ניתן למצוא מגוון של אפשרויות פעולה וכולם מתקיימים על פי חוק. התחום העיקרי בחקירות פרטיות, הינו ביצוע מעקבים, ניתן למצוא ביצוע מעקבים שונים, בשעות בלתי מקובלות. בגלל העידן הטכנולוגי המתקדם של היום, ניתן למצוא שיטות כגון תכנות מחשב למעקב, או באמצעות טלפונים ניידים. התחום של חקירות פרטיות, הינו מגוון, כמו למשל: חקירה על בגידה בין בני זוג, הדלפות מידע מקצועי בחברות, חקירות כלכליות, איתור נעדרים ועוד.

עבודה מיוחדת המצריכה מיומנות וסודיות

לא כל אחד יכול להיות חוקר פרטי, מדובר על כשיורים מיוחדים, כגון מוח חד, סודיות מוחלטת וכישורים מיוחדים. מדובר על עבודה שהיא אינה שגרתית, שעות העבודה הן בשעות בלתי מקובלות וכן אופי העבודה. במשרדי חקירות ידועים וותיקים, ישנם כ-10 חוקרים פרטיים. אם אדם מעוניין להשיג חוקר פרטי מקצועי, הוא ינסה למצוא את המשרדים הידועים, אשר בהם מחזיקים חוקרים פרטיים עם קורות חיים מרשימים ועבר מפואר כגון: שירות צבאי מרשים, חוקר משטרתי לשעבר, אנשי שב"כ, או כאלה שעבדו בגופים ביטחוניים אחרים.

בכדי היות חוקר פרטי, יש להיות בעל וותק של 5 שנים ולאחר מבחן שעוברים החוקרים הפרטיים, הם יכולים לקבל את הרישיון. בישראל יש לא מעט חקירות פרטיות במגוון נושאים.

היכן כדאי לכם למצוא חוקר פרטי טוב?

הרבה עורכי דין, עשויים להמליץ לכם על חוקר פרטי, על פי התחום המבוקש, למשל עורכי דין בתחום ענייני משפחה, עשויים להמליץ לכם על חוקרים פרטיים בתחום בגידות בנישואין, היות ורבים מעורכי הדין בתחום, מסתייעים עם חוקרים פרטיים להוכיח בבתי המשפט על בגידה. כדאי גם לנסות, אם היה לכם חבר או מכר, אשר שמעתם כי הסתייע בחוקר פרטי מוצלח שסייע לו רבות. יש לשים לב, כי החוקר הפרטי, מעדכן אתכם בכל מיני שלחבים בחקירה ויש לו ציוד משוכלל ומתקדם לחקירה אותה אתם מבקשים.

יש לציין, כי ניסיון חיים של חוקר פרטי בן 25, עשוי להיות שונה בתכלית מניסיון החיים של חוקר פרטי שעבר את גיל 40.. ניהול חקירה פרטית דורש חוכמה ואסטרטגיה מסוימת, אשר קשורה לרוב בניסיון החיים והניסיון המקצועי של החוקר הפרטי. בגלל ריבוי משרדי החקירות בארץ, יש לבצע סקר לגבי משרדי החקירות ואת ניסיונם בתחומים ספציפיים שמעניינים אתכם בניהול חקירתכם.

כתיבת תגובה