טיפול זוגי בחיפה

באיזה שלב הפסקתם לדבר? באיזה שלב השיחות ביניכם הפכו להיות "שיחות טכניות" על מה צריך לקנות ומה צריך לעשות ותו לא? באיזה שלב הבטתם אחד בשני והבנתם, שמשהו כאן לא בסדר ואם לא תעשו משהו בנידון אתם עלולים לשלם מחיר כבד בעתיד?

זוגות רבים עוברים את זה, העבודה, הילדים, המרוץ היומיומי, כל זה דורש מאיתנו הרבה. במקרה הטוב, אנחנו נמשכים אל תוך זה בזחילה בלי שזה מלווה במריבות וקשיים, זה פשוט קורה באדישות, במקרה הגרוע יותר, אנחנו פשוט נמשכים לזה ולא שמים לב שבדרך אנחנו גם רבים בלי הפסקה, עד שזה הופך להיות העיקר, והמרוץ מסביב הופך להיות למפלט מכל זה.

זוגות רבים מכירים את זה כאמור ומחליטים לנקוט בגישה מסוימת, יש זוגות שבוחרים להתעלם, זה לא שהמצב הנוכחי נוח וקל להם, הם פשוט לא מוכנים לעשות שום דבר, הם חוששים שאם יעשו אז המצב רק יורע, הם גם סבורים שהצד השני צריך להציע את זה ולא הם. במילים אחרות, הם נותנים למצב להימשך בידיעה ברורה שהוא רע, כי הרע המוכר עדיף על כל דבר שאיננו מוכר.

לעומתם ישנם זוגות אשר מבינים שהרע המוכר יכול להתדרדר בקלות לרע הרבה יותר גרוע, ומרבית הסיכויים שכך יהיה אם הם לא ינסו לתקן את זה. מדובר בזוגות שמודעים ליכולת לתקן את הדברים ולעוצמה של תיקון זה. זוגות אלו, בדרך כלל, מעדיפים להחליט, לכאן או לכאן, או שמתקנים את המצב או שחותכים אותו, בסיטואציה הנוכחית הם לא מוכנים להיות. כמובן שבשביל להגיע להחלטה מסוימת, שני הצדדים צריכים להיות מעורבים ולהסכים לכך.

בשביל להציל את המצב ולא להתדרדר לנקודה בה כבר אין שיחות בכלל או שכל השיחות מלוות במריבות ומטענים כבדים, הפתרון הוא לפנות אל יועץ זוגי. ניתן למצוא יועצים שמתמחים במתן טיפול זוגי ומשפחתי בחיפה, תל אביב, ירושלים, וכמעט בכל עיר גדולה או קטנה בישראל. חלק מהמטפלים הם פסיכולוגיים בהכשרתם, אחרים מומחים בעלי הכשרה בייעוץ ובטיפול זוגי, אחרים רכשו מיומנויות שונות שהביאו אותם להיות מטפלים זוגיים.

היתרון המרכזי בפנייה אל ייעוץ וטיפול זוגי מקצועי הוא שראשית אנו פונים אל איש מקצוע נייטרלי, אשר ידע להקשיב לשני הצדדים, בלי לשפוט אותם אלא באופן כזה שיעזור להם לעמוד אחד מול השני, לומר את הדברים בצורה פשוטה וברורה, להכיר ברגשות ובאינטרסים של כל צד, ולדעת כיצד לגשת לעמק השווה. במסגרת עבודה אצל מטפל/ת זוגי מקצועיים שני הצדדים ייזכרו מדוע הם התחברו מלכתחילה, מה משך אותם להיות ביחד, ומה הפך אותם בסופו של דבר לזוג. הבסיס הזה אמור לתת הרבה מאוד כוח, עליו הם יוכלו לבנות מחדש את כל הזוגיות שלהם.

כל זה קורה, מן הסתם, בהנחה ששני בני הזוג מגיעים מוכנים לטיפול ומסכימים לעבור אותו בצורה נקייה וחלקה בשביל להציל את המצב ביניהם.